Jak przebiega skup rzepaku?
Jesteśmy w środku żniw 2019 r. Kombajny pracują pełną parą i już wiadomo, że niebawem zakończą swoje zadanie. Trwa skup płodów rolnych. Od połowy lipca 2019 r. do skupów regularnie trafiają już jęczmień ozimy i rzepak ozimy oraz pszenżyto i pszenica ozima.
W skali całego kraju zebrano już ponad połowę zasiewów rzepaczanych, lecz, jak się podkreśla na każdym kroku, z uwagi na suszę i wysokie temperatury towarzyszące ostatnim fazom wzrostu rzepaku, plony są niższe od oczekiwanych. Rzepak oraz inne uprawy mają niewielkie nasiona i charakteryzują się słabym zaolejeniem na poziomie ok. 34% - poniżej wymaganej normy.
Skup rzepaku w Ampol-Merol
Ampol-Merol obsługuje swoich Klientów kompleksowo - dba o to, aby osiągnęli wysokie plony, lecz także zadbali o jak najlepsze ich przechowywanie. Dlatego oferuje Państwu również usługę skupu płodów rolnych - zbóż konsumpcyjnych i paszowych: pszenicy, żyta, jęczmienia i pszenżyta, roślin strączkowych, kukurydzy oraz rzepaku. Skup prowadzi w 10 punktach na mapie Polski: Białogardzie, Kormatowie, Lidzbarku Warmińskim, Łubiance, Proniach, Ryńsku, Rywałdzie, Stańkowie, Trępnowach i Wąbrzeźnie przez okrągły rok. Firma posiada powierzchnię magazynową, na której może zgromadzić aż 80 tys. ton płodów rolnych.
Ampol-Merol wychodzi do Państwa także z propozycją dostawy płodów - organizując transport spod wskazanego adresu do punktu przyjęcia. Firma oferuje również elastyczne - dostosowane do indywidualnego klienta terminy płatności. Nasze codzienne starania oraz obsługa najwyższej jakości potwierdzone są certyfikatami REDcert oraz GMP+.
Ws. skupu płodów rolnych zapraszamy do kontaktu mailowego: zboza@ampol-merol.pl lub telefonicznego (sprawdź numery telefonów na poszczególne punkty skupu Ampol-Merol).