Pokazy polowe z udziałem nawozów RSM
Rolnicy z woj. kujawsko-pomorskiego, Eksperci i praktycy zebrali się 18 kwietnia w Gospodarstwie Rolnym w Niedźwiedziu na pokazach polowych stosowania nawozów RSM, czyli wysoko skoncentrowanego nawozu azotowego w formie wodnego roztworu saletrzano-mocznikowego.
Teoria i praktyka uzupełniają się
Szkolenie dotyczyło zarówno wiedzy praktycznej, jak i teoretycznej. Po oficjalnym powitaniu gości Tomasz Gajdowicz z Grupy Azoty poprowadził wykład na temat wiosennego nawożenia RSM, wytłumaczył również kwestie praktyczne - mówił o różnicach w dyszach i ustawieniu belki. Dyrektor Ds. Rozwoju Rynku Ampol-Merol - Mariusz Seweryn - opowiedział o ocenie kondycji plantacji po zimie, natomiast Grzegorz Osiński z firmy Caldena® Sp. z o.o. Sp. k. przedstawił technologię nawożenia dolistnego Agravitą w uprawie zbóż. Podczas poczęstunku goście wymieniali się doświadczeniami i uwagami, mieli możliwość konsultacji z Ekspertami Ampol-Merol.
Popularność RSM rośnie
Uczestniczący w pokazach rolnicy w większości stosują już RSM na swoich polach, natomiast pozostali zadawali wiele pytań szczegółowych na temat jego zastosowania w różnych uprawach, przekonując się do słuszności tej technologii.
Dlaczego RSM?
- Zawiera wszystkie dostępne formy azotu (azotanową, amonową, amidową) w korzystnych proporcjach.
- Zapewnia roślinom stały dopływ azotu w okresie wegetacji.
- Wykazuje szybkie i długotrwałe działanie.
- Stosowany do nawożenia przedsiewnego i pogłównego.
- Płynna forma przyśpiesza przyswajanie azotu przez rośliny.
- Oprysk lub wylew nawozu umożliwia równomierne rozprowadzanie nawozu.
- Wykazuje wysoką skuteczność nawozu w okresach suszy.
- Zwyczajowo niższa cena czystego składnika (N) w stosunku do nawozów stałych.
Warto być na bieżąco z ofertą
Przybyli goście otrzymali instrukcje prawidłowego nawożenia nie tylko w formie pokazu i wykładu, ale także w materiałach reklamowych Grupy Azoty i Ampol-Merol.
Zobacz relację: