Warsztaty polowe Ampol-Merol
Czerwiec to dla firmy Ampol-Merol gorący okres Warsztatów Polowych, które odbywają się na terenie całego kraju. Rolnicy spotykają się z naszymi ekspertami na Demo Farmach w kilku województwach. Dzięki temu mamy możliwość oceny odmian zbóż i rzepaku, a także stosowanych technologii, biorąc pod uwagę zróżnicowane warunki glebowe, klimatyczne, a także te związane z czynnikami stresogennymi, takimi jak choroby grzybowe, naloty szkodników czy presja ze strony chwastów.
Lokalizacje, w których omawialiśmy kluczowe produkty naszej firmy to: Kościeleczki, Trzebiatów, Nieżychowice, Brzozie Lubawskie, Zieleniewo, Sokolniki, Jarantowice, Wymysłowice, Paprotnia, Dankowice, Sieniawa.
W każdym z gospodarstw prezentowaliśmy te same odmiany zbóż i rzepaku, aby zbadać ich przystosowanie do polskich warunków. Z dumą mogliśmy przedstawiać efekty polowe, gdzie wspólnie z rolnikami oglądaliśmy:
- rzepak ozimy LG Arnold, który stał się wzorcem COBORU;
- rzepak ozimy ZEUS F1, który jest nie tylko nowością w ofercie, ale już teraz stał się bestsellerem;
- rzepak ozimy InVigor Dazzler, który wyróżnia się bardzo dobrą tolerancją na phomę i cylindrosporiozę;
- rzepak ozimy Ragnar o bardzo dobrej tolerancji na suchą zgniliznę kapustnych.
Równolegle - obok czterech kluczowych odmian rzepaku - pokazywaliśmy cztery odmiany zbóż:
- pszenica ozima Lemmy - najwcześniejsza z odmian, odporna na choroby podstawy źdźbła; wyróżniła się w tym roku bardzo dobrą odpornością na suszę;
- pszenica ozima RGT Diplom, którą charakteryzuje bardzo dobra gęstość i wyrównane ziarno;
- pszenica ozima Gordian - odmiana, która od 10 lat króluje w naszej ofercie;
- pszenica ozima SY Dubaj - odmiana bardzo plenna, produkująca ziarno o bardzo wysokich parametrach jakościowych.
Technologie nawożenia została dopasowana do lokalizacji, natomiast na każdej Demo Farmie zastosowaliśmy taką samą technologię ochrony.
Każdego roku sięgamy po innowacyjne rozwiązanie w związku z tym ten rok musiał się wyróżnić nowym podejście. Wykorzystaliśmy hybrydową technologię, która zakłada włączenie do programu produktów mikrobiologicznych i biostymulatorów. Tegoroczne doświadczenia polowe sprawiły, że rolnicy - widząc efekty - z bardzo dużym entuzjazmem zaczęli wdrażać do swoich programów takie rozwiązania jak:
- MicroSpeed® Energy - nawóz specjalnego przeznaczenia, który hamuje rozpad chlorofilu w warunkach stresowych;
- Synergia® Split - preparat mikrobiologiczny przeznaczony do rozkładu resztek pożniwnych - słomy;
- novobakt R - nawozowy produkt mikrobiologiczny, który regeneruje rośliny po uszkodzeniach chorobowych i nalocie szkodników, wspiera rozwój systemu korzeniowego, stymuluje wzrost i zwiększa przyswajalność substancji odżywczych;
- novobakt AzoFosfo - preparat mikrobiologiczny, który wiąże azot z powietrza i zwiększa dostępność fosforu z gleby.
Przedstawione nowości produktowe, a także bestsellery z naszej oferty, które zaprezentowaliśmy na polu, przyciągnęły uwagę zaproszonych rolników. Przekładanie teorii na praktykę w warunkach polowych, prezentowanie efektów, jakie osiągamy, z pewnością zachęciło do wdrożenia naszych autorskich rozwiązań we własnych gospodarstwach.
Dziękujemy Państwu za przybycie, wspólne rozmowy, wymianę doświadczeń. Zapraszamy do kontaktu, a także do dzielenie się efektami własnej pracy. Z przyjemnością zaprezentujemy je na naszym firmowym Facebooku.
Do zobaczenia w gospodarstwach!