Aktualności
Ampol-Merol i sukces kukurydzy

Dni Kukurydzy w Gospodarstwie Rolnym Ryszarda Przybylskiego w miejscowości Pałczyn za nami. Dnia 5 września Wielkopolska żyła tylko jednym - kukurydzą. Bardzo wysoka frekwencja pokazała, jak duże jest zainteresowanie tą konkretną uprawą.


Piękna aura pogodowa pozwoliła dokładnie zapoznać się przybyłym z odmianami prezentowanymi na plantacji. Eksperci Ampol-Merol omówili i zaprezentowali charakterystyczne odmiany przodujące w ofercie firmy, takie jak: Welas, Morock, LG 30.233, Sativo, Galactus. Wskazano na różnice odmianowe, a także szczegółowo omówiono wszystkie aspekty związane z ochroną chemiczną. Uwagę zwracały dorodne kolby, które świadczyły o bardzo dobrze zaplanowanym i zrealizowanym programie zarówno ochrony, jak i nawożenia.


W trakcie prelekcji wszystkie miejsca były zajęta, a mimo to chętnych do wysłuchania wystąpień przybywało. Tematyka kukurydziana została poszerzona o wprowadzenie do ochrony herbicydowej zbóż, gdzie bohaterem głównym był środek Picona oparty na substancjach aktywnych - pendimetalina i pikolinafen, które w formie koncentratu w postaci stężonej zawiesiny można stosować nalistnie lub doglebowo w ochronie pszenicy ozimej, jęczmienia ozimego i pszenżyta ozimego.


Promowano również sprawdzony środek Celest 025 FS oparty na substancji aktywnej fludioksonil, który jest jedną z najczęściej stosowanych zapraw zbożowych.


Dziękujemy Państwu za tak liczne przybycie i zapraszamy do kontaktu z Ekspertami i Przedstawicielami Ampol-Merol.
Do zobaczenia w gospodarstwach!

Oddziały firmy
Kontakt z nami
Ampol-Merol Sp. z o.o.
ul. Mikołaja z Ryńska 28a
87-200 Wąbrzeźno
woj. kujawsko-pomorskie


Sekretariat
tel.: +48 56 688 48 00
fax: +48 56 688 48 31