Gwiazdnica pospolita

Nazwa łacińska:

Stellaria media

Pokrój rośliny:

Wysokość: do 10 cm (może zajmować pole o średnicy do 50 cm - roślina płożąca).
Liście: drobne, jajowate, zaostrzone, naprzeciwległe. Górne prawie siedzące, dolne długoogonkowe.
Kwiaty: białe, drobne, o średnicy 4-6 mm.

Okres wegetacji:

Cały rok

Uprawa:

Brokuł, Burak ćwikłowy, Cebula, Fasola szparagowa, Groch zielony, Jabłoń, Jęczmień jary, Jęczmień ozimy, Kalafior, Kapusta głowiasta, Kukurydza, Malina, Marchew, Ogórek gruntowy, Owies, Pietruszka, Pomidor gruntowy, Porzeczka, Pszenica jara, Pszenica ozima, Pszenżyto jare, Pszenżyto ozime, Rzepak jary, Rzepak ozimy, Sałata, Truskawka, Wiśnia, Ziemniak, Żyto jare, Żyto ozime

Szkodliwość:

Występuje prawie na wszystkich stanowiskach. Szkodliwa ze względu na właściwie nieprzerwany rozwój i wydawanie nasion, pokrywa gęstym kobiercem. Roślina azotolubna, o wysokiej konkurencyjności we wczesnych fazach rozwojowych rośliny uprawnej.

Próg szkodliwości:

Progi szkodliwości rozbieżne: 5-25 szt./m2 powoduje 5% spadek plonu.


Opis


Rośliny będące zagrożeniem dla upraw mogą występować w różnych postaciach. Konieczne jest więc stosowanie właściwie dobranych preparatów do ich usuwania. Jeden z powszechnych gatunków to gwiazdnica pospolita, która przyczynia się do spadku plonów i jest trudna do wytępienia. Jest to zasługą jej intensywnej i ciągłej fazy rozwojowej połączonej z całorocznym okresem wegetacji. Konieczne jest więc użycie środków chwastobójczych, które skutecznie poradzą sobie ze zwalczeniem tego gatunku. Występuje on na wielu uprawach warzyw, owoców oraz zbóż, stąd też zapotrzebowanie na bezpieczne preparaty do usuwania tego rodzaju roślin. Zapraszamy więc do sprawdzenia, jakie środki przeciwko chwastom mamy do zaoferowania.


Problematyczna gwiazdnica pospolita – zwalczanie


Ze względu na powszechność tego gatunku i skomplikowaną kwestię jego wytępienia przygotowaliśmy szeroki wybór produktów. Można tu znaleźć preparaty w różnych formach przeznaczone głównie do rozcieńczania z wodą i rozprzestrzeniania ciągnikiem opryskowym. Dzięki temu aplikacja herbicydów nawet na rozległym polu dotkniętym problemem gwiazdnicy pospolitej przebiegnie sprawnie.


Przy każdym z dostępnych w ofercie preparatów zwalczających chwasty znajdują się szczegółowe instrukcje dotyczące stosowania i dawkowania. Sprawia to, że możesz mieć pewność, że wykonasz oprysk w sposób jak najbardziej bezpieczny oraz skuteczny, bez obaw o zaszkodzenie uprawom. Dzięki temu dobierzesz środek chwastobójczy spełniające określone oczekiwania, który najlepiej sprawdzi się do użytku na konkretnej uprawie warzyw, owoców lub zbóż.


Często spotykana gwiazdnica pospolita – jak zwalczyć?


Aby wytępić niechcianą roślinę na gruntach rolnych, należy zastosować specjalny środek chemiczny. W tym celu polecamy herbicydy znajdujące się w ofercie Ampol-Merol w licznych wariantach - różnią się postacią, sposobem działania, możliwościami zastosowania i innymi parametrami. Szeroki wybór sprawia, że można tu wybrać preparat o konkretnych cechach i właściwościach, który świetnie sprawdzi się do zwalczania gwiazdnicy pospolitej i innych chwastów.


W celu zapewnienia odpowiedniego efektu środki chemiczne należy stosować zgodnie z zaleceniami i wskazaniami producenta. Dotyczą one sposobu przygotowania preparatów, metody ich dawkowania, a także polecanego okresu stosowania. Przestrzeganie instrukcji producenta zapewni skuteczny i bezpieczny efekt końcowy w postaci wytępienia gwiazdnicy pospolitej, prosimy więc wypełniać zalecenia ze szczególną dokładnością.


Sprawne zwalczanie chwastów na polach uprawnych


Jeśli chcesz kupić preparaty pochodzące od znanych w branży rolniczej producentów nie zwlekaj i sprawdź ofertę Ampol-Merol. Oferujemy niezwykle szeroki wybór środków chemicznych, dzięki którym można bez trudu wytępić roślinę, jaką jest gwiazdnica pospolita. Chwast ten ze względu na swoją powszechność i intensywny rozwój powinien być zwalczany z użyciem starannie dobranych herbicydów. Dlatego też dbamy o ich dostępność w naszym asortymencie – przekonaj się osobiście i wybierz odpowiedni wariant.

Produkty na gwiazdnicę pospolitą