Aktualności
Cykl zimowych konferencji Ampol-Merol za nami

Trendy w nawożeniu i ochronie roślin

Dobiega końca zimowy cykl konferencji Ampol-Merol - autoryzowanego dystrybutora środków do produkcji rolnej. Tematyka wystąpień skupiła się wokół skutecznych rozwiązań w nawożeniu i ochronie roślin. Hitem 2018 w nawożeniu okazał się nawóz mineralny o dużej zawartości magnezu i siarki MacroSpeed Green firmy Caldena, bestsellerem w ochronie zbóż natomiast Elatus Plus Menara - fungicyd, który zawiera najnowszą substancję czynną solatenol z propikonazolem i cyrkonazolem, dzięki czemu działa na zagrożenie profilaktycznie i wyniszczająco.

 

Nowości w ofercie nasiennej Ampol-Merol na 2019 r.

Zimowe konferencje Ampol-Merol to czas prezentacji nowości w ofercie nasiennej na 2019 r. Firma jak zawsze skupia się na dystrybucji nasion o najwyższej jakości, gwarantujących wysoki plon roślin. Wśród odmian kukurydzy na ziarno i kiszonkę są to: SL Magello, Sativo, Morock, Galactus, Henley, LG 30.233, Drim i SY Welas. Oferta promuje również materiał siewny zbóż jarych i motylkowych, mieszanki traw oraz uprawy poplonowe - tylko od sprawdzonych dostawców. Oferta nasienna Ampol-Merol gwarantuje wysoką jakość w dobrej cenie.


Autorytety branży rolnej

Swoją wiedzą i doświadczeniem nt. nawożenia i ochrony podzielili się z nami pracownicy naukowi - autorytety branży rolniczej. Prof. dr hab. Marek Korbas z Instytutu Ochrony Roślin w Państwowym Instytucie Ochrony Roślin w Poznaniu i dr hab. Witold Szczepaniak z Katedry Chemii Rolnej i Biogeochemii Środowiska na UP w Poznaniu) przedstawili nowe trendy w ochronie roślin z wykorzystaniem karboksyamidów - solatenol oraz szczególną rolę w nawożeniu mineralnym magnezem i siarką.


Dziękujemy za obecność i liczymy, że wnioski z dyskusji nt. szans i zagrożeń, które stoją przed współczesnym rolnictwem przyniosą wysoki plon podczas zbiorów! Do zobaczenia za rok.

Oddziały firmy
Kontakt z nami
Ampol-Merol Sp. z o.o.
ul. Mikołaja z Ryńska 28a
87-200 Wąbrzeźno
woj. kujawsko-pomorskie


Sekretariat
tel.: +48 56 688 48 00
fax: +48 56 688 48 31