Aktualności
Najlepsze ogiery i klacze wybrane!

Wyjątkowe spotkanie dla miłośników koni

W ubiegłą sobotę, 14 kwietnia, Ampol-Merol kolejny raz był sponsorem strategicznym IV Kujawsko-Pomorskiego Czempionatu Użytkowego Koni Ras Szlachetnych roczników 2015 i 2016, odbywającego się Stajni Jarużyn pod Bydgoszczą.

 

Zgłoszono 58 koni!

Na wybiegu pojawiły się dwu i trzyletnie klacze i ogiery ras szlachetnych (małopolska, wielkopolska, polski koń szlachetny półkrwi), z których Komisja wyłoniła zwycięzców.

 

Numery 1 na wybiegu

Najlepszym ogierem IV Kujawsko-Pomorskiego Czempionatu Użytkowego został DIAMUNOSTAR (Talent Charboniere - Dominique po Numero Uno), który zwyciężył również w kategorii ogierów dwuletnich i otrzymał wysokie noty w klasyfikacji dla najlepszego konia skokowego o doskonałych predyspozycjach ruchowych.

 

Najlepszą klaczą dwuletnią okazała się GINEWRA (Connor - Gaja po Carry Son), a w najmocniejszej grupie klaczy trzyletnich - SUŁTANKA (Lyjanero - Sumatra po Widam). GALAPAGOS (Lyjanero - Gardenia M po So in Love) wygrał w kategorii ogierów trzyletnich.

 

Uczta dla pasjonatów

Czempionaty są wspaniałym widowiskiem dla wszystkich hodowców i entuzjastów koni. To nie tylko emocjonująca klasyfikacja i konkurs, to również giełda i możliwość nabycia lub sprzedaży doskonałych okazów.

 

Dziękujemy i zapraszamy ponownie

Wraz z Kujawsko-Pomorskim Związkiem Hodowców Koni serdecznie dziękujemy za przybycie wszystkim naszym Klientom, Partnerom i sympatykom koni. Będziemy Państwa informować o kolejnych imprezach.

 

 

 

 Zdjęcia pochodzą ze strony Stajni Jarużyn, www.stajniajaruzyn.pl

Oddziały firmy
Kontakt z nami
Ampol-Merol Sp. z o.o.
ul. Mikołaja z Ryńska 28a
87-200 Wąbrzeźno
woj. kujawsko-pomorskie


Sekretariat
tel.: +48 56 688 48 00
fax: +48 56 688 48 31